Jak złagodzić uciążliwe objawy menopauzy?

objawy menopauzy

Każda kobieta inaczej przechodzi menopauzę. Niektóre panie nie odczuwają żadnych dolegliwości, podczas gdy inne nie potrafią normalnie funkcjonować z powodu uderzeń gorąca, nadmiernej potliwości i huśtawki nastrojów. Czy można złagodzić uciążliwe objawy przekwitania?

W pewnym wieku czynność jajników wygasa. Te narządy płciowe odpowiadają za syntezę żeńskich hormonów płciowych. Niedobór estrogenów odbija się negatywnie na samopoczuciu kobiet. Gdy przez organizm pań przetacza się burza hormonalna, pojawiają się uciążliwe dolegliwości.

Uderzenia gorąca

Uderzenia gorąca atakują znienacka. Podczas rozmowy z kluczowym kontrahentem na naszej twarzy może pojawić się rumieniec. W związku z tym, iż ciepło, które zalewa ciało, wpływa negatywnie na koncentrację i samopoczucie, dezorganizuje życie prywatne i zawodowe.

Wizyta u specjalisty

Panie, które cierpią z powodu uciążliwych objawów menopauzy, powinny niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Współczesna medycyna dysponuje środkami, które łagodzą dokuczliwe dolegliwości. Specjalista, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i zleceniu stosownych badań, podejmie decyzję o rozpoczęciu hormonalnej terapii zastępczej.

Hormonalna terapia zastępcza

HTZ znacząco poprawia jakość życia, ale nie jest pozbawiona wad. Panie, które przyjmują środki hormonalne, obciążają nerki i wątrobę. Z dobrodziejstw HTZ nie mogą korzystać kobiety, których krewne zmagały się z nowotworem piersi, jajników czy macicy.

Znaczenie fitoestrogenów

W związku z tym, iż nie każda kobieta może i chce przyjmować środki hormonalne, dużą popularnością cieszą się naturalne specyfiki. Suplementy diety na bazie fitoestrogenów skutecznie łagodzą uciążliwe objawy menopauzy. Hormony roślinne pod względem budowy przypominają ludzkie estrogeny, toteż uzupełniają ich niedobór i poprawiają samopoczucie.

W czasach, w których żyjemy, kobieta nie musi cierpieć z powodu uderzeń gorąca czy nadmiernej potliwości. Preparaty, dostępne na rynku skutecznie łagodzą dokuczliwe objawy przekwitania.

PODZIEL SIĘ: