Spadek zainteresowania życiem seksualnym

Spadek zainteresowania życiem seksualnym

Menopauza wiąże się z wygasaniem czynności jajników. Te narządy rozrodcze odpowiadają za produkcję progesteronu i estrogenów. W sytuacji, gdy gwałtownie spada ich stężenie, kobieta często traci zainteresowanie życiem seksualnym. Warto pamiętać, iż spadek libido odbija się negatywnie na relacjach damsko-męskim. Partner często nie zdaje sobie sprawy, że niechęć partnerki do odbycia stosunku nie ma związku z jego osobą, lecz zmianami, które zachodzą w organizmie.

Panie, u których nastąpił spadek libido, powinny szczerze porozmawiać ze swoim mężczyzną. Jednocześnie warto skorzystać z porady specjalisty. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i zleceniu badań wybierze preparat dostosowany do potrzeb pacjentki. Niestety, nie wszystkie panie mogą uzupełnić niedobory hormonów, stosując HTZ. W ich przypadku sprawdzają się suplementy diety na bazie fitoestrogenów, czyli substancji organicznych syntetyzowanych przez rośliny. C

zasem przyczyną abstynencji seksualnej jest suchość pochwy, która towarzyszy przekwitaniu. Kobiety, które zmagają się z tą dolegliwością, odczuwają ból podczas stosunku. Zdarza się, iż podczas współżycia dochodzi do obtarć i drobnych krwawień. Paniom, które borykają się z suchością pochwy, z pomocą przychodzą lubrykanty i nawilżające globulki.

W związku z tym, iż abstynencja seksualna odbija się negatywnie na relacji z partnerem, warto z nim szczerze porozmawiać o dolegliwościach związanych z menopauzą, które utrudniają współżycie.

PODZIEL SIĘ: