Jaką funkcję pełni oliwka dla dzieci i jak wybrać najlepszą?

Jaką funkcję pełni oliwka dla dzieci
fe ngo z Unsplash

Oliwka jest jednym z najpopularniejszych kosmetyków jakich używamy w codziennej pielęgnacji niemowląt. Jakie jednak jest jej działanie i po co ją tak właściwie stosujemy?

    – Skóra noworodka jest praktycznie pozbawiona bariery ochronnej, dlatego aby odpowiednio funkcjonowała i nie traciła swej dobrej kondycji należy ją regularnie natłuszczać.

    – Oliwka dla dzieci jest również bardzo dobrym środkiem do usuwania ciemieniuchy, która może być kłopotliwą dolegliwością.

    – Nadaje się do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń skóry, wywołanych np. użyciem zbyt dużej ilości pudru do zasypywania.

    – Oliwka jest również niezbędna do masażu  zarówno niemowlęcia, jaki i starszego dziecka.

Jak widać oliwka jest bardzo popularnym, użytecznym i wielozadaniowym produktem kosmetycznym. Dziecko w pierwszych miesiącach życia ma z nią kontakt niemal codziennie, dlatego jej wybór powinien być dobrze przemyślaną decyzją. Oliwka, którą wybierzemy dla naszego dziecka powinna być hipoalergiczna, dobrze natłuszczające a przy tym delikatna dla skóry. Nie powinna zawierać barwników ani konserwantów. Świetnie, jeśli w jej składzie znajdują się dodatkowe substancje pielęgnujące i łagodzące skórę, takie jak aloes czy rumianek.

Firma Johnson’s Baby zadbała o to, aby w jej ofercie znalazły się najlepsze, stworzone z wyselekcjonowanych składników oliwki. Wśród nich znajdziemy oliwkę z aloesem, która posiada bardzo delikatną i lekką formułę. Produkt ten jest w sprayu, co dodatkowo ułatwia jego stosowanie.

Warto również zwrócić uwagę na kosmetyk Johnson’s Baby oliwka na dobranoc, która polecana jest szczególnie do masażu. Dzięki zawartości relaksujących aromatów i naprawdę cudownym zapachu koi dziecięce zmysły, a w połączeniu z delikatnym, pełnym czułości dotykiem rodzica uspokaja, wycisza i pozwala na spokojny sen.

Ciekawym rozwiązaniem jest również oliwka w żelu Johnson’s Baby z dodatkiem rumianku, która na pewno spotka się z uznaniem wśród osób  nieprzepadających za tradycyjną formułą oliwki, która może powodować zabrudzenia czy rozlewać się. Dodatkowo, rumianek wykazuje doskonałe właściwości kojące, łagodzące i nawilżające skórę.

Oliwka jest znanym od wielu lat i lubianym przez rodziców kosmetykiem do pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci. Sprawdza się w wielu sytuacjach, a są momenty, w których jest niezbędna. Warto wybrać dobrą oliwkę, która będzie spełniała wszystkie wymagania delikatnej skóry naszego maluszka.

http://www.johnsonsbaby.com.pl/products/oliwki

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: