Menopauza – jak sobie z nią radzić?

Menopauza - jak sobie z nią radzić
Logan Weaver z Unsplash

Menopauza jest nieodłącznym momentem życia każdej kobiety, kiedy to organizm przechodzi liczne zmiany. Owe zmiany niosą ze sobą wiele niekorzystnych odczuć, również estetycznych. Na szczęście, nowoczesne zabiegi są w stanie poradzić sobie z wieloma z nich, a tym samym znacznie wpływać na jakość życia kobiet.

Zabiegi medycyny estetycznej dedykowane dla kobiet w okresie menopauzy

Nowoczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma metodami, które skutecznie wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia pacjentek. Zabiegi z grupy medycyny estetycznej można podzielić na metody mało inwazyjne oraz te związane z ingerencją chirurgiczną. Do zabiegów mało inwazyjnych zaliczyć możemy przede wszystkim zabiegi z użyciem lasera, który stosowany jest w odmładzaniu i rewitalizacji warg sromowych, pochwy oraz krocza. Przykładem takiego zbiegu jest laserowe obkurczanie pochwy wykonane z użyciem lasera Mona Lisa Touch, którego efektem jest zwiększenie napięcia tkanek. Metoda ta jest bardzo bezpieczna i nie niesie za sobą żadnego ryzyka powikłań – wyjaśniają Specjaliści Kliniki Ginekologiczno-Położniczej w Sulechowie. Z kolei do metod chirurgicznych zaliczamy lifting krocza oraz plastykę warg sromowych. Wymienione metody poprawiają komfort życia seksualnego obojga partnerów i pomagają wyeliminować prawdopodobieństwo pojawiania się infekcji dróg rodnych oraz podrażnień.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Do jednych z najczęściej występujących zaburzeń związanych z okresem menopauzy zaliczyć można wysiłkowe nietrzymanie moczu. Problem wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Ginekologia estetyczna, która pozwala na leczenie nietrzymania moczu, to swoista rewolucja w tej dziedzinie. Zabiegi z użyciem energii lasera powodują, że poprzez stymulację tkanek do produkcji włókien kolagenowych zwiększa się ich napięcie oraz elastyczność. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywrócenia jej normalnej funkcjonalności. Efektem końcowym takich zabiegów jest redukcja a nawet całkowite pozbycie się problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej.

Rozluźnienie pochwy

Dolegliwość fachowo nazywana jest zespołem rozluźnienia pochwy. Bardzo często pojawia się u kobiet w okresie menopauzy, a jej powodem jest nadmierne rozciągnięcie mięśni okrężnych waginy. Obniża się przez to satysfakcja seksualna kobiety oraz jej partnera. Niestety problem ten bardzo często ma wpływ na złą kondycję psychiczną i niską samoocenę. Na szczęście w obecnych czasach nowoczesne metody pozwalają na bezinwazyjną rewitalizację pochwy. Zabiegi z użyciem lasera skutecznie wpływają na obkurczenie pochwy i zwiększenie jej elastyczności. Polegają one na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, która poprzez swoje działanie stymuluje włókna kolagenowe – tłumaczą Specjaliści Kliniki Ginekologiczno-Położniczej w Sulechowie. Tego typu zabiegi nie tylko pomagają zmniejszyć rozmiar pochwy oraz odzyskać jej elastyczność, ale także poprawić nawilżenie.

Dziś każda z kobiet może bez problemu odmładzać swoje miejsca intymne. Co ważne, wymienione zabiegi mogą mieć nie tylko walory estetyczne, ale również zdrowotne. Warto zapoznać się z korzyściami, jakie zapewniają właśnie te rozwiązania. Tego typu zabiegi poprzedzane są zawsze wywiadem lekarza z pacjentką a także specjalistycznym badaniem ginekologicznym. Zakres zabiegów wynika z potrzeb kobiety, ale przede wszystkim podlega ocenie lekarza specjalisty w tej dziedzinie, dzięki czemu jest indywidualnie dobierany do każdej pacjentki.

Więcej zabiegów z zakresu medycyny estetycznej oraz informacji uwzględniających okres menopauzy, możesz znaleźć na stronie: http://www.rzepka.lek-med.pl/menopauza.html

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: