Ćwiczenia relaksacyjne podczas menopauzy

Ćwiczenia relaksacyjne podczas menopauzy

Jak wiadomo, wejście w okres menopauzy wiąże się z wieloma, często nieprzyjemnymi, dolegliwościami. Czy można je łagodzić ćwiczeniami? Każda kobieta prędzej czy później odczuje skutki menopauzy – jest to ostatnia miesiączka w jej życiu.

Produkcja estrogenu zostaje całkowicie zatrzymana, co nieodłącznie związane jest z pewnymi objawami. Kobiety w czasie menopauzy zmagają się często z uderzeniami gorąca, potliwością, ogólnym osłabieniem i częstymi wahaniami nastrojów.

Rozdrażnienie pojawia się bardzo często, a wiele kobiet stara się z nim walczyć na różne, domowe sposoby. Popularne są specjalne napary uspokajające, suplementy diety, aromaterapia. Bardzo wiele pań decyduje się też na ćwiczenia, które sprawią, że będą one bardziej spokojne i zrelaksowane.

Jakie ćwiczenia?

Pod tym względem idealnie sprawdza się joga. Co więcej, okazuje się że istnieją tam specjalne pozycje właśnie dla pań, które cierpią przez menopauzę, a więc ich emocje są mocno rozchwiane. Nie każdego jednak stać na takie rozwiązanie, dlatego równie dobrze mogą się sprawdzić treningi w domu – ćwiczenia rozciągające, a nawet te mające na celu poprawę sylwetki. Relaksuje też pływanie, jazda na rowerze, biegi. Najlepiej spróbować paru możliwości treningu i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: