Operacje plastyczne jako sposób poprawy urody

Operacje plastyczne
Tamara Bellis z Unsplash

Nie każdy jest zadowolony ze swojego wyglądu. Wiele osób nie akceptuje siebie i szuka pomocy specjalistów, aby poprawić to, co jest dla nich nieakceptowane. Z pomocą przyjść im może chirurgia plastyczna.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Medycyna estetyczna jest dziedziną medycyn, która obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Ma ona na celu poprawę komfortu życia poprzez poprawę wyglądu fizycznego pacjenta. Zabiegu medycyny estetycznej mają charakter małoinwazyjny i skupiają się na zachowaniu młodego wyglądu skóry i ciała. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonywać mogą lekarze, posiadający prawo wykonywania zawodu. Do najczęstszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należą peelingi chemiczne czy mechaniczne, zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, lasera czy dal radiowych, a także zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, mające na celu biostymulację skóry. Chirurgia plastyczna z kolei jest działem medycyny, które obejmuje bardziej inwazyjne zabiegi, mające na celu poprawę wad wrodzonych lub nabytych na przykład na wskutek choroby czy urazu. Jedną z gałęzi chirurgii plastycznej jest chirurgia estetyczna, która ma na celu poprawienie wady wyglądu ze względów estetycznych.

Najczęstsze zabiegi chirurgii estetycznej

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej wymieniana jest korekcja nosa warszawa, a także powiększenie biustu przy użyciu implantów. Wachlarz zabiegów chirurgicznych jest jednak bardzo szeroki w zależności od różnorodnych potrzeb pacjentów. Przed każdym zabiegiem chirurgii estetycznej  pacjent spotyka się z lekarzem na konsultacji, która ma na celu zebranie wywiadu oraz zbadanie pacjenta. Przed zabiegiem zalecana jest cała seria badań, które mają wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Sam pobyt w klinice zwykle jest krótki i nie trwa dłużej niż dwa, trzy dni, jednak trzeba liczyć się z tym, że po większości zabiegów pacjenta czeka jeszcze rekonwalescencja.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: