Nietrzymanie moczu, czyli intymny problem wielu kobiet. Innowacyjny zabieg MonaLisa Touch pomoże go rozwiązać!

Nietrzymanie moczu
ernest tarasov z Unsplash

Problem nietrzymania moczu dotyczy nawet 4 milionów osób. Przede wszystkim kobiety cierpią na to schorzenie. Chociaż jest kojarzone głównie ze starością i okresem po menopauzie, to dotyka także panie po ciąży oraz trzydziesto- czy czterdziestolatki. To wciąż temat tabu – wiele kobiet wstydzi się mówić o tym nieprzyjemnym problemie, zaś osoby w dojrzałym wieku wierzą, że to naturalny element starości. Wcale nie musi tak być! Współczesna ginekologia estetyczna proponuje rozwiązania, które skutecznie zwalczają nietrzymanie moczu.

Choroba chorobie nierówna

Mało osób wie, że wyróżnia się kilka rodzajów i stopni nietrzymania moczu. Osoby cierpiące na I stopień choroby mogą oczekiwać wycieków moczu podczas takich czynności jak podnoszenie ciężaru, śmianie się czy kichanie. Nietrzymanie moczu II stopnia dotyczy wszelkich sytuacji, w których rozstawiamy nogi, np. chodzenia. III stopień to dużo większe nasilenie problemu – wyciek moczu może zdarzyć się nawet podczas stania. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, kiedy tylko zauważy się pierwsze objawy nietrzymania moczu. Specjalista oceni, jakie są przyczyny choroby i jaki jest najlepszy sposób leczenia.

To coś więcej niż dyskomfort

Ta pozornie niegroźna dolegliwość ma bardzo duży wpływ na codzienne funkcjonowanie. Osoby chorujące na nietrzymanie moczu odczuwają obniżenie samopoczucia i samooceny oraz kompleksy. Każde wyjście wiąże się z dodatkowym stresem. Również jakość życia seksualnego ulega obniżeniu. Osoby cierpiące na III stopień choroby są narażone nawet na depresję i często wycofują się z życia społecznego. Niekontrolowane wycieki moczu mogą być wyczuwane przez otoczenie, przez co chorzy wolą uniknąć takiego ryzyka ograniczając życie towarzyskie. W związku z tym warto jak najwcześniej zacząć leczenie. Nowoczesne metody charakteryzują się wysoką skutecznością i brakiem inwazyjności – podpowiadają specjaliści Kliniki Ginekologi Estetycznej Skin Clinic: http://skinclinic.pl/.

Nietrzymanie moczu po ciąży

Wysiłkowe nietrzymanie moczu często dotyczy kobiet po porodzie. Wynika to ze zmian hormonalnych oraz zmian kształtu pochwy, które wiążą się z narodzinami dziecka. Często występuje wówczas zespół rozluźnienia pochwy, a kąt nachylenia cewki moczowej zmienia się, przez co trudniej jest kontrolować oddawanie moczu. Rehabilitacja po ciąży może okazać się pomocna. Są to działania, które zaleca się również innym kobietom, których dotyczy nietrzymanie moczu: ćwiczenia mięśni Kegla czy zabiegi laserowe.

Zwalczanie problemu

Jak można walczyć z nietrzymaniem moczu? Przede wszystkim należy udać się do lekarza. Często początkiem leczenia jest stosowanie środków farmakologicznych. Jeśli okaże się to niewystarczające, sięga się po inne metody. Popularnym sposobem jest ćwiczenie mięśni Kegla za pomocą specjalnych kulek. To także dobra metoda prewencyjna oraz poprawiająca życie seksualne. Jeżeli nietrzymanie moczu jest bardziej nasilone, można zdecydować się na zabieg chirurgiczny lub laserowy. Niektóre kobiety decydują się na wszczepienie taśmy do pochwy, dzięki której problem ustaje. Zabiegi laserowe z kolei polegają na wzmocnieniu ścianek pochwy wiązką lasera. Laserowe leczenie nietrzymania moczu wykonuje się specjalnym aparatem MonaLisa Touch przeznaczonym do zabiegów w okolicach intymnych. Laser pobudza także produkcję kolagenu oraz sprawia, że pochwa staje się bardziej sprężysta. Efektem zabiegu jest zażegnanie nietrzymania moczu. Więcej informacji o tym, jak wygląda zabieg, można znaleźć na stronie  http://skinclinic.pl/ginekologia-estetyczna/leczenie-nietrzymania-moczu-ntm/.

PODZIEL SIĘ: