Menopauza a zmarszczki

Menopauza a zmarszczki

Pierwsze zmarszczki nie oznaczają od razu nadchodzącej menopauzy.

Menopauza oznacza gwałtowne zmiany hormonalne w ciele kobiety, które zaczyna się coraz szybciej starzeć. Takie wahania mogą oznaczać również pogorszenie się stanu skóry, jednak nie powinno się obarczać menopauzy całkowitą winą za jej zły stan.

Zmarszczki pojawiają się już wcześniej, zależnie od prowadzonego trybu życia. Ich powstawanie można opóźnić jak i przyspieszyć. Menopauza wcale nie musi mieć wpływu na ich powstawanie. Winę za nie ponosi przede wszystkim upływający czas, nieodpowiednia pielęgnacja oraz tryb życia.

Woda

Zmarszczki są naturalnym znakiem mijających lat, niestety nie ma na nich pewnego remedium. Można jednak opóźni nieco proces ich powstawania, a także sprawić, że starzejąca się skóra będzie mimo wszystko wyglądać ładnie i promiennie. Przede wszystkim, należy spożywać sporo płynów, które nawodnią organizm i nawilżą skórę, spowalniając jej proces starzenia się.

Dieta i papierosy

Warto wprowadzić do diety antyoksydanty (jak witamina A, C), które świetnie radzą sobie z wolnymi rodnikami, a więc spowalniają powstawanie zmarszczek. Dodatkowo, palaczki powinny odstawić papierosy. Dym tytoniowy ma bardzo negatywny wpływ na stan skóry.

Kosmetyki

Ważna jest też odpowiednią pielęgnacja. Każda kobieta już w młodości powinna zaopatrzyć się w dobry krem, serum peeling i maseczkę. Dzięki temu skóra będzie wdzięczna i dłużej pozostanie młoda.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: