Czy interpretacja wyników krwi online jest tak samo skuteczna?

Czy interpretacja wyników krwi online jest tak samo skuteczna

Choć obecnie zyskaliśmy możliwość odbywania wizyt z lekarzem za pośrednictwem Internetu – nie bardzo chcemy z tego korzystać. Dlaczego? Ponieważ obawiamy się po prostu, że nasz problem zostanie zignorowany i nie zostaniemy potraktowani poważnie. Na pewno są to obawy uzasadnione, bo faktycznie trudniej jest odpowiednio zająć się pacjentem, jeżeli nie jesteśmy w stanie go dotknąć i obejrzeć z każdej strony. Jest to tym bardziej trudne, jeżeli mamy problemy skórne lub nie do końca potrafimy opisać swoje objawy.

Wśród tych rzeczy, które jednak zostały znacznie ułatwione dzięki takiemu rozwiązaniu znajduje się chociażby interpretacja wyników krwi online. Czy faktycznie nie ma tutaj znaczenia miejsce, w którym znajdujemy się podczas takiej rozmowy? W większości przypadków tak właśnie to wygląda. Lekarz, który otrzymuje takie wyniki podpowiada nam, co powinniśmy teraz zrobić – może więc bez problemu przekazać takie zalecenia za pośrednictwem komputera lub telefonu.

Czego obawiają się pacjenci?

Pacjenci przede wszystkim czują, że mogą zostać podczas takiej rozmowy potraktowani raczej niezbyt poważnie. Oczywiste jest, że faktyczna wizyta w gabinecie wymaga od specjalisty większego skupienia i może on tam z bliska obejrzeć ciało, osłuchać pacjenta czy zajrzeć mu do gardła. Nie każdy z nas potrafi opisać swój problem słownie i przez to możemy niestety czasami otrzymać nieprawidłową diagnozę.

Jeżeli jednak czujemy, że faktycznie nas to dotyczy – w takiej sytuacji możemy po prostu wytłumaczyć to lekarzowi i poprosić o umówienie wizyty w przychodni. Taka możliwość w dalszym ciągu istnieje i na pewno nie zostanie nam odebrana. A interpretacja wyników badań krwi online pozostanie dalej przydatną opcją, z której możemy skorzystać wedle życzenia.

Jakie zalecenia otrzymamy online?

Prawdą jest to, że same wyniki badań są dopiero początkiem diagnostyki i dlatego właśnie najczęściej ich omówienie może odbyć się przez Internet. Jeżeli okaże się, że coś jest bardzo nie w porządku to najpewniej zostaniemy od razu poproszeni o wybranie się do szpitala – dotyczy to jednak bardzo złych wyników, o których zostaniemy poinformowani telefonicznie w momencie, w którym trafią one do systemu.

Jeżeli potrzebne będzie wykonanie dalszych testów to na pewno nie będziemy w stanie zrobić ich tego samego dnia, więc nie ma potrzeby udania się do przychodni. Interpretacja wyników online oszczędza nam więc niepotrzebnej podróży, na którą najczęściej musimy przecież wydać pieniądze – na paliwo albo na bilet. A jeżeli wszystko jest w porządku to taka rozmowa potrwa zaledwie moment i możemy bez żadnego problemu odbyć ją w zaciszu swojego domu.

PODZIEL SIĘ: