Laserowe leczenie nietrzymania moczu – dyskretnie, szybko, skutecznie
Nietrzymanie moczu – to wstydliwa dolegliwość, na którą cierpi co druga kobieta po menopauzie. Również młodsze kobiety muszą zmagać się z tym uciążliwym problemem. Jest kilka metod leczenia, jednak działają one z różną skutecznością. Hitem w leczeniu nietrzymania moczu okazało się rozwiązanie, które proponuje współczesna ginekologia estetyczna. Dostępne lasery umożliwiają przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu moczowego i pozwalają znowu cieszyć się zdrowiem oraz dobrym samopoczuciem.
Lasery a tradycyjne metody
Tradycyjne metody leczenia nietrzymania moczu wiązały się z dużą czasochłonnością. Pierwszym stosowanym sposobem często jest po prostu ćwiczenie mięśni Kegla. O ile jest to świetna metoda zapobiegająca problemowi z nietrzymaniem moczu, o tyle w przypadku osób cierpiących już na to schorzenie wymaga ogromnej cierpliwości, konsekwencji i systematyczności. Jeżeli takie ćwiczenia okazują się niewystarczające, podejmuje się leczenie chemiczne, które także nie jest pomocne w każdym przypadku. Dostępnych jest wiele operacji, ale wiążą się one z dyskomfortem. Jedną ze stosowanych technik jest wszczepianie taśmy pod cewkę moczową. Taśma w późniejszym czasie stymuluje produkcję kolagenu i zapobiega nietrzymaniu moczu. Sposoby operacyjne wymagają jednak późniejszej hospitalizacji pacjentki. Dużo skuteczniejszą i wygodniejszą metodą jest laserowe leczenie nietrzymania moczu.
Bezpieczeństwo i wygoda
Zabiegi laserowe jeszcze nie są powszechną metodą leczenia, ale już zyskują coraz więcej zwolenniczek. Są bezbolesne i małoinwazyjne. Szczególnie poleca się leczenie laserem MonaLisa Touch, popularny jest również laser Fotona. Obydwa specjalizują się w zabiegach obejmujących strefy intymne. Laser stymuluje pochwę wiązką lasera, tak aby doszło do pełnej regeneracji tkanki.
Wiele informacji dotyczących tego, jak działają wyszczególnione lasery, umieszczono na stronie: http://www.klinikiziemlewski.pl/ginekologia-estetyczna
Zabieg leczenia nietrzymania moczu nie wymaga znieczulenia ani późniejszej hospitalizacji. Wystarczy tylko nosić podpaskę przez kilka dni po zabiegu, lepiej również zrezygnować z aktywności seksualnej na ok. 7 dni. Aby mieć całkowitą pewność powodzenia zabiegu, warto znaleźć klinikę godną zaufania. Odpowiedni specjalista powinien przekonać do siebie swoim doświadczeniem i renomą. Należy też sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje dany gabinet. Klinika Ginekologii Estetycznej Kliniki Ziemlewski oferuje dwa rodzaje zabiegów: za pomocą lasera Fotona oraz MonaLisa Touch. W przypadku trudności z wybraniem odpowiedniego lasera, najlepiej skonsultować się ze specjalistą wykonującym zabieg lub poruszyć ten temat we wcześniejszym wywiadzie ginekologicznym. Klinika powinna zasugerować, która metoda będzie właściwa.
Zalecenia i przeciwwskazania
Przed decyzją o zabiegu należy skonsultować się z lekarzem-specjalistą. Wymagana jest także aktualna cytologia. Przed wykonaniem zabiegu wykonuje się także wywiad ginekologiczny w klinice. Przeciwwskazania do laserowego nietrzymania moczu to m.in. miesiączka, ciąża, infekcje okolic intymnych, zażywanie środków moczopędnych. Pełną listę dolegliwości i okoliczności, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu, można znaleźć tutaj: http://www.klinikiziemlewski.pl/ Dobrą informacją jest fakt, iż często wystarczy tylko jeden zabieg, aby całkowicie wyleczyć się z nietrzymania moczu. Aby cieszyć się efektami jak najdłużej, warto dodatkowo ćwiczyć mięśnie Kegla.
Artykuł sponsorowany