Joga wsparciem dla kobiet w okresie menopauzy

joga wsparcie dla kobiet w okresie menopauzy

Nie tylko terapia hormonalna czy zioła mogą pomóc kobietom w trudnym okresie, jakim jest menopauza. Menopauza to ostatnia miesiączka w życia kobiety. Oznacza to, ze jej organizm zaprzestał produkcji estrogenu.

Dla wielu kobiet jest to proces bardzo gwałtowny, który wiąże się z szeregiem dolegliwości jak uderzenia gorąca, kłopoty ze snem, rozdrażnienie, skoki wagi czy nawet osteoporoza. Inne panie z kolei przechodzą ten czas łagodnie, odczuwając tylko część objawów, a nawet nie skarżąc się na nie w ogóle.

Joga na objawy menopauzy?

Jeśli dolegliwości są bardzo nasilone, można spróbować terapii hormonalnej. Nie jest ona jednak bardzo bezpieczna i ma swoje wady, dlatego wiele kobiet nie decyduje się na uzupełnianie poziomu estrogenów. Okazuje się jednak, że joga może być równie skuteczna w łagodzeniu objawów menopauzy.

Ćwiczenia te nie tylko poprawiają stan ciała, ale i umysłu. Na zajęciach instruktorka może zalecić specjalny zestaw ćwiczeń dedykowany paniom w okresie menopauzy. Joga to zajęcie niebywale relaksujące, które ukoi nerwy. Dodatkowo, sprawi, ze ciało będzie w lepszej kondycji, co na pewno polepszy samopoczucie i doda energii.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: