Podstawowe wyposażenie domowej apteczki
Domowa apteczka wielu osobom kojarzy się z reliktem przeszłości. Jednak życie pokazuje, że dobrze zaopatrzona jest potrzebna każdemu z nas. Przedstawiamy podstawowe wyposażenie domowej apteczki. Czego w niej potrzebujemy?
Środek do dezynfekcji ran
W każdym domu przyda się niewątpliwie środek do dezynfekcji ran. Wszyscy czasem się skaleczymy, czy to podczas zabawy z kotem, czy to podczas sprzątania w szafie. Krótko mówiąc, wypadki chodzą po ludziach, a rany trzeba dezynfekować wodą utlenioną, spirytusem salicylowym lub specjalnym preparatem na bazie alkoholu, aby nie wdało się do nich żadne zakażenie.
Plastry i bandaże
Gdy już zdezynfekujemy ranę, powinniśmy ją jakoś zabezpieczyć. Do tego zadania potrzebujemy gazy, plastrów i bandaża. W związku z tym warto mieć wszystkie 3 wyżej wspomniane artykuły w swojej domowej apteczce. Nigdy bowiem nie wiemy, który z nich przyda nam się w danej sytuacji.
Tabletki przeciwbólowe
Niespodziewana migrena, ból brzucha przed okresem, łamanie w kościach – we wszystkich tych sytuacjach przydadzą nam się tabletki przeciwbólowe. To, co będzie ich składnikiem czynnym, zależy tylko od nas. Jednemu bardziej podoba ibuprofen, u drugiego sprawdzają się słabsze substancje aktywne. Niektórzy na migrenę potrzebują czegoś mocniejszego.
Środek na biegunkę
Zatrucia pokarmowe to często spotykany problem, niezależnie od pory roku. Czasem wystarczy zjeść coś nieświeżego w restauracji. Kiedy indziej zapomnimy umyć ręce przed posiłkiem i wprowadzimy sobie patogeny z dłoni do przewodu pokarmowego, czego efektem będzie biegunka. Środek na biegunkę przyda się w domu każdego z nas. Czasem to jedyne rozwiązanie na przeciągającą się biegunkę.
Ciśnieniomierz
Omron, produkujący ciśnieniomierze to tylko jedna z propozycji, która może znaleźć się w twojej domowej apteczce. Niewątpliwie jest to urządzenie, które może przydać się każdemu z nas, gdy dopadają nas zawroty głowy. Warto wówczas sprawdzić, czy nie jest to efekt problemów z ciśnieniem. Wcześnie rozpoznany problem zgłoszony lekarzowi można łatwo opanować za pomocą chociażby zmiany diety oraz codziennych nawyków.
Tabletki do ssania na ból gardła
Niezależnie od pory roku lubią dopadać nas infekcje gardła. Te mogą mieć różne podłoże – bakteryjne, grzybicze czy wirusowe. Bólu gardła nie należy jednak bagatelizować, ponieważ infekcja może przenieść się do głębszych partii dróg oddechowych, powodując np. zapalenie tchawicy czy krtani. W związku z tym warto mieć na podorędziu tabletki do ssania na ból gardła.