Dieta łagodząca objawy menopauzy

objawy menopauzy

Dieta może nie tylko pomóc w utrzymaniu odpowiedniej sylwetki, ale też zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom. Kobiety w czasie menopauzy powinny zwrócić szczególną uwagę na codzienny jadłospis. Wahania hormonów mogą doprowadzić do drastycznego wzrostu wagi.

Kobieta ma częściej ochotę na słodycze i na ciężkostrawne posiłki. Właśnie z ich powodu, tkanka tłuszczowa odkłada się, co ma wpływ na wygląd kobiecej sylwetki.

Co jeść, czego unikać?

Ponadto, niektóre dania mogą skutecznie spotęgować jak i załagodzić nieprzyjemne objawy menopauzy. Przede wszystkim, warto tu zwróci

uwagę na właściwości soi, która zawiera naturalny estrogen. Może mieć zatem wpływ na to jak bardzo odczuwa się dolegliwości związane z menopauzą. Dodatkowo, by poprawić sobie nastrój, można sięgnąć po orzechy.

Należy częściej sięgać po ryby, dobre dla serca, oraz ciśnienia jak również po produkty bogate w wapń, który może zapobiec osteoporozie. Aby ochronić serce i kości, warto również ograniczyć spożycie soli. Dla pozbycia się uderzeń gorąca, należy zadbać o to, by potrawy nie zawierały ostrych przypraw, jak chilli czy pieprz.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: