Dieta indywidualna, czyli plan żywieniowy dostosowany do naszych potrzeb

Dieta indywidualna
Caroline Attwood z Unsplash

Słowo dieta może się kojarzyć różnym osobom w całkowicie odmienny sposób. Dla niektórych to zdrowy sposób na życie, środek do osiągnięcia wymarzonej sylwetki i lepszego samopoczucia. Z drugiej strony, prawdopodobnie jeszcze więcej osób kojarzy dietę z wieloma wyrzeczeniami, koniecznością rezygnacji z ulubionych potraw i stałym karaniem siebie za złamanie diety. Co jednak, jeżeli moglibyśmy zastosować dietę indywidualną? Spersonalizowany plan żywieniowy sprawia, że utrzymanie diety i osiągniecie swoich celów, jest znacznie prostsze.

Każdy człowiek ma inne potrzeby żywieniowe, dlatego powinniśmy wybrać dietę indywidualną

Zasady zdrowego odżywiania są niezmienne od dłuższego czasu, mimo że stale pojawiają się nowe, również skuteczne systemy żywieniowe. Najważniejsze jest jednak to, że w praktyce nie musimy stosować „sztywnych” diet, a zamiast tego możemy dostosować dietę do swojego stylu życia. Dieta to nie tylko sposób na schudnięcie, a raczej najskuteczniejszy sposób na poprawę i utrzymanie dobrego zdrowia przez wiele lat. Jednym z głównych powodów, dlatego utrzymanie restrykcyjnych diet często sprawia nam problem, jest monotonność posiłków i często niesatysfakcjonujący smak spożywanych produktów. Na szczęście są sposoby, dzięki którym możemy uniknąć takiej sytuacji. Jednym z nich jest dieta pudełkowa. Firmy cateringowe mają dla swoich klientów specjalne oferty jak dieta indywidualna, która jest przygotowana zgodnie z upodobaniami klientów.

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Obecnie można wyróżnić co najmniej kilkadziesiąt różnych diet. Nie każda jest jednak odpowiednim wyborem dla poszczególnych osób, ponieważ każdy ma inne potrzeby i preferencje. Trzeba zwrócić uwagę, że nie ma diety idealnie dopasowanej do potrzeb każdego organizmu oraz kuracji odchudzających, które będą skuteczne w każdym przypadku. Dieta indywidualna jest więc alternatywą, która może być dopasowana bezpośrednio do konkretnej osoby zarówno pod względem kaloryczności posiłków, jak i ich składu i wykorzystywanych produktów. Stosując zasady zdrowego odżywiania i wybierając zdrowy styl życia, znacznie łatwiej jest nie tylko schudnąć, ale także utrzymać osiągnięte rezultaty, niezależnie od tego, czy chcemy schudnąć, czy np. utrzymać swoją wagę.

Dieta indywidualna – zastosowanie

Dieta indywidualna może być zaplanowana na wiele różnych sposobów, zależności od naszego głównego celu. Kluczowym czynnikiem, który określa to, czy tyjemy, chudniemy lub utrzymujemy wagę, jest bilans kaloryczny. W przypadku diety odchudzającej musimy wytworzyć deficyt kaloryczny. Bardzo ważne jest także rozdzielenie makroskładników – białek, tłuszczy i węglowodanów, chociaż w przypadku niektórych diet ich rozdział może się diametralnie różnić. Najlepszym sposobem na zdrową dietę jest skorzystanie z oferty, którą przygotował dla nas catering dietetyczny Bytom – klienci mogą dobrać dietę najbardziej pasującą do naszego stylu życia i celów. Poza dbaniem o dietę powinniśmy również zadbać o aktywność fizyczną, która obok diety i snu jest podstawą zdrowego trybu życia.

PODZIEL SIĘ: